Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub


Online link

DRF Stævnesystem - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


Klasseoversigt
1.LC1 - B - A
2.LC3 - B - A
3.LB2 - B - A
4.LB3 - B - A
5.LA1 - B - A
6.LA3 - B - A
7.LC2 - A - A
8.LC3 - A - A
9.LB2 - A - A
10.LB3 - A - A
11.LA2 - A - A
12.LA4 - A - A

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


1 LC1 - B - A


Start:Søndag kl. 09:00
Bane: 1

Dressurdommere: C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

43

HUNK - 3

Ditte Mathilde Damgaard

Bolderslev Og Omegns Rideklub

2

41

CHARLY - 2

Julie Hansen Sønnichsen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

3

5

TIMON - 1

Sofie Johansen

Sydjydsk Rideklub Rødekro

4

28

GOLDEN FLICKA STAR - 2

Lena Christensen

Bedsted Rideklub

5

33

BÆKLUNDS TABITA - 2

Antonia Dresler

Gråsten Rideklub af 2004

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


2LC3 - B - A


Start:Søndag kl. 09:40
Bane: 1

Dressurdommere:C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

43

HUNK - 3

Ditte Mathilde Damgaard

Bolderslev Og Omegns Rideklub

2

41

CHARLY - 2

Julie Hansen Sønnichsen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

3

8

PONTUS 13 - 2

Emma Emilie Madsen

Gråsten Rideklub af 2004

4

5

TIMON - 1

Sofie Johansen

Sydjydsk Rideklub Rødekro

5

15

GOMEZ - 1

Laura van Der Meer

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

6

28

GOLDEN FLICKA STAR - 2

Lena Christensen

Bedsted Rideklub

7

33

BÆKLUNDS TABITA - 2

Antonia Dresler

Gråsten Rideklub af 2004

8

9

CEYLON - 1

Karina Kristiansen

Tinglev Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


3LB2 - B - A


Start:Søndag kl. 10:40
Bane: 1

Dressurdommere:C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

42

PRINS LUCAS - 1

Lykke Petersen

Tinglev Rideklub

2

9

CEYLON - 1

Karina Kristiansen

Tinglev Rideklub

3

3

WOTAN - 1

Agnete S. Lausten

Kærgård Rideklub

4

24

THOR CLASSIC - 1

Mie Bjerregaard

Bolderslev Og Omegns Rideklub

5

29

LILLEVANG CARLOS - 1

Liv Christensen

Bedsted Rideklub

6

8

PONTUS 13 - 2

Emma Emilie Madsen

Gråsten Rideklub af 2004

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


4LB3 - B - A


Start:Søndag kl. 11:35
Bane: 1

Dressurdommere:C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

42

PRINS LUCAS - 1

Lykke Petersen

Tinglev Rideklub

2

3

WOTAN - 1

Agnete S. Lausten

Kærgård Rideklub

3

6

JAZZMIN - 1

Caroline  Tækker

Midtals Rideklub

4

18

HAUERSLEV'S SHILA - 2

Charlotte Ellegaard Andersen

Vorbasse Rideklub

5

24

THOR CLASSIC - 1

Mie Bjerregaard

Bolderslev Og Omegns Rideklub

6

29

LILLEVANG CARLOS - 1

Liv Christensen

Bedsted Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


5LA1 - B - A


Start:Søndag kl. 12:25
Bane: 1

Dressurdommere:C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

20

FERRAI - 1

Emma Wolff

Broagerlands Rideklub

2

6

JAZZMIN - 1

Caroline  Tækker

Midtals Rideklub

3

18

HAUERSLEV'S SHILA - 2

Charlotte Ellegaard Andersen

Vorbasse Rideklub

4

38

MAR MAJA HECTOR - 1

Katrine L. Hansen

Sundeved Rideklub

5

26

BERTHA - 2

Anette B. Gjørup

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


6LA3 - B - A


Start:Søndag kl. 13:05
Bane: 1

Dressurdommere:C: Helle Nørgaard Henriksen

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

38

MAR MAJA HECTOR - 1

Katrine L. Hansen

Sundeved Rideklub

2

4

CHILI - 2

Rikke Møller Nielsen

Sydjydsk Rideklub Rødekro

3

14

DE WIJK'S AISLIN - 1

Laura van Der Meer

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

4

20

FERRAI - 1

Emma Wolff

Broagerlands Rideklub

5

21

FELIX - 1

Signe Helming

Bolderslev Og Omegns Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


7LC2 - A - A


Start:Søndag kl. 14:10
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

7

SØNDERGÅRDENS AYLA

Mia Lund Hansen

Sportsrideklubben Toftlund

2

10

FLORENTANZ

Lene Lildholt Jacobsen

Sydjydsk Rideklub Rødekro

3

11

TASJA AF KLOSTER

Eva Bork Brodersen

Bedsted Rideklub

4

16

TJØRNELYS SAVANHA

Maria Kristina Andresen

Kærgård Rideklub

5

17

SKOVVEJENS SUNLIGHT

Louise Scheel

Eriksminde Sportsrideklub

6

2

BREDEMOSES BELLAMI

Charlotte Hoyer

Kærgård Rideklub

7

30

LILLEVANG FELICIA

Liv Christensen

Bedsted Rideklub

8

34

AMIGO

Mieke Thomsen

Bylderup-Bov Rideklub

9

39

HEST

Maria ??

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

10

40

LADY D.

Sanne Paulsen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

11

27

LILLEVANG DINA

Hanne Christensen

Bedsted Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


8LC3 - A - A


Start:Søndag kl. 15:35
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

19

HAUGAARDS RAVEL

Mette Beck Haugaard

Bedsted Rideklub

2

2

BREDEMOSES BELLAMI

Charlotte Hoyer

Kærgård Rideklub

3

16

TJØRNELYS SAVANHA

Maria Kristina Andresen

Kærgård Rideklub

4

17

SKOVVEJENS SUNLIGHT

Louise Scheel

Eriksminde Sportsrideklub

5

27

LILLEVANG DINA

Hanne Christensen

Bedsted Rideklub

6

30

LILLEVANG FELICIA

Liv Christensen

Bedsted Rideklub

7

39

HEST

Maria ??

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

8

25

VENTO

Pia Møllerskov

Hejlsminde Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


9LB2 - A - A


Start:Søndag kl. 16:45
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

19

HAUGAARDS RAVEL

Mette Beck Haugaard

Bedsted Rideklub

2

13

HERTANO ROSSO

Charlotte Svensson

Hejlsminde Rideklub

3

22

ARMSTRONG

Vicki Petersen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

4

23

SØNDERGÅRDENS RENKA

Rosa Callesen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

5

31

SØGÅRD LAMBADA

Anja Thingholm Jørgensen

Tinglev Rideklub

6

32

MACON

Tanja Johannson

Svenstrup Køre- Og Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


10LB3 - A - A


Start:Søndag kl. 17:35
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

23

SØNDERGÅRDENS RENKA

Rosa Callesen

Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

2

31

SØGÅRD LAMBADA

Anja Thingholm Jørgensen

Tinglev Rideklub

3

35

COCO

Heidi Gadeberg

Louiselund Rideklub

4

36

LERTEVANGS MILLE

Susanne Andersen

Louiselund Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


11LA2 - A - A


Start:Søndag kl. 18:10
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

1

LUNDERUP'S MENJA

Gitte Holm

Aabenraa Rideklub

2

35

COCO

Heidi Gadeberg

Louiselund Rideklub

3

36

LERTEVANGS MILLE

Susanne Andersen

Louiselund Rideklub

4

37

SAMANTHA AF HVARRE

Katrine Cordsen Schmidt

Sønderborg Rideklub

Top | Retur

Program
Nr. Hostrup Og Omegns Rideklub

DRF Stævneprogram 2003 - NHR D-Stævne d.1/7 2012 pony og hest
01/07/2012 - 01/07/2012


12LA4 - A - A


Start:Søndag kl. 18:45
Bane: 1

Dressurdommere:C: Ulla Martens

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

 

Top | Retur